اتاق فرار ترسناک تهران

اتاق فرار

ایده اتاق فرار برای اولین بار در ژاپن در سال 2007 میلادی آغاز شد. در ابتدا بازی‌ها در کافه‌ها و کلوپ‌های مختلف ژاپن برگزار می‌شد. اما ناگهان، فقط در عرض پنج سال، ایده بازی موقعیت خود را به عنوان یکی از مکان‌های ثابت سرگرمی در سراسر آسیا و اروپا تثبیت کرد.

در حقیقت، عملکرد اصلی اتاق فرار با بازی های معمولی کمی متفاوت بود. هدف این است که آنچه در فضای بازی‌های رایانه‌ای یا فیلم‌ها دیده‌ایم، این بار در فضای شبیه‌سازی شده با دوستان خود تجربه کنیم. مهمترین مزیت ایده اتاق فرار تقویت مهارت‌های کار تیمی، مهارت‌های فکری، اطلاعات عمومی، دقت و توجه و خلاقیت و از همه مهمتر توجه به محدودیت‌های زندگی است. به همین دلیل اتاق‌های فرار برای گروه‌های دانشجویی بسیار کاربردی، سرگرم کننده و جذاب هستند.

اتاق فرار ترسناک چیست؟

اتاق فرار ترسناک، اتاق فراریست که شما را به داستانی پر از وحشت می کشاند. ماجراهایی که شاید فقط در فیلم‌های ترسناک دیده باشید. اما در اینجا قضیه فرق می‌کند. شما و گروهتان نقش اصلی داستان را دارید و نقش را بازی می‌کنید!

اتاق فرار
مشخصه های ترس

مثل همه اتاق‌های فرار، ابتدا سناریوی بازی را می‌شناسید. وقتی کاملا آماده شدید، وارد اتاق می‌شوید و بازی شما شروع می‌شود. در اتاق فرار ترسناک یک ساعت وقت دارید تا چالش‌های بازی را در وسط صحنه‌های ترسناک و گاه چند نفره پشت سر بگذارید و برنده شوید. ضربان قلب شدید، تنفس سریع، عرق سرد،، اضطراب و هیجان از اجزای لاینفک این بازی است.

ژانر ترسناک در اتاق فرار

ژانر ترسناک یکی از ژانرهای بسیار پرطرفدار اتاق فرار در کشور ما به شمار می آید. قبل از هرچیزی لازم به ذکر است که در این نوع بازی باید در نظر داشته باشید که هدف اصلی همه ی اسکیپ روم ها در این ژانر نیز وجود دارد و تغییر نخواهد کرد. قرار نیست این اتاق فرار به اتاق یا سافاری وحشت تغییر کند. هدف از این بازی، رسیدن به پاسخ معماها و خارج شدن به عنوان قهرمان بازی از اسکیپ روم است. قرار است در کنار بازی و چالش هایش کمی هم ترس و هیجان را به عنوان چاشنی در بازی تجربه کنید و نه آنقدر بیشتر که جرأت ورود به اسکیپ روم را از شما سلب کند. در کشور ما به علت استقبال بسیار زیاد از این نوع اتاق های فرار با ژانر ترسناک، سناریو های متعدد و گوناگونی در این زمینه طراحی شده اند. به طور کلی شما در هر مجموعه اتاق فرار می توانید حداقل یک اسکیپ روم با این ژانر پیدا کنید.

قرار گرفتن در سناریو با ژانر ترسناک را از دست ندهید!

در اتاق فرار ترسناک، همان طور که از اسم آن همه چیز عیان است، شما هر لحظه باید آماده ی یک اتفاق وحشتناک و ترسنکاک باشید! مثلاً بعضی از موجودات عجیب ‌وغریب که تا به آن لحظه شبیه آن ها را ندیده اید، صداهایی پخش می شوند که ممکن است در آن ها یک سر نخ باشد یا شروعی برای یک ماجرای ترسناک جدید، تاریکی مطلقی که در آن امکان دارد هرچیزی به شما نزدیک شود یا … در این اسکیپ روم ها با ژانر ترسناک همه چیز برای ترساندن شما فراهم است!

شما در اتاق فرار ترسناک حدود 60 دقیقه فرصت دارید تا معماهایی که مانند یک پازل کنار هم قرار گرفته اند را تک به تک حل کنید و خودتان را از دست این اتفاقات و موجودات ترسناک نجات دهید. قطعاً تازه بعد بازی متوجه می شوید که این 60 دقیقه بهترین لحظات هیجان انگیز و خاطرات شیرینی را برای شما و دوستانتان رقم زده و به همین دلیل دوست دارید دوباره آن لحظات را تجربه کنید!

احتمالاً تا به حال تجربه دیدن فیلم‌های ترسناکی را داشته اید که لحظه ‌به ‌لحظه‌ با طعم ترس به دام افتادن، زجرکشیدن یا مرگ شخصیت داستان چشیده اید و با تمام وجود دوست داشته اید هر طوری که شده، شخصیت سناریو بتواند خودش را از این گرفتاری ها نجات دهد!

در اسکیپ روم ترسناک شما و تیمتان باید این مدل سناریو را تجربه کنید. و البته، در هر لحظه باید منتظر این باشید که ممکن است یک اتفاق مهیج و البته ترسناک پیش رویتان باشد. شما باید همه ی هوشتان را به کار ببرید تا در زمان مشخص بازی، خودتان را از از این سناریو و اتفاقات مهیج که برایتان فراهم شده نجات دهید. وگرنه…!

خلاصه اگر روحیه ماجراجویی دارید و دوست دارید لحظات مهیج و در عین حال ترسناکی را تجربه کنید، اصلاً این قبیل ایکیپ روم ها را از دست ندهید. این اتاق های فرار می توانند حس و حال فیلم‌ های ترسناکی که قبلاً دیده اید را مقابل چشمتان تداعی کنند و شرایطی را فراهم می کنند تا خودتان این سناریو وحشتناک را بازی کنید.

چرا باید یک اتاق فرار ترسناک را تجربه کنیم؟

یک اتاق فرار ترسناک یک اتاق فرار معمولی نیست. در واقع وقتی صحبت از اتاق ترسناک می‌ شود در مورد یک بازی بسیار مهیج صحبت می‌ کنیم که واقعاً شما را هیجان زده می‌کند.

چه چیزی بهتر از این است که نگران مشکلات و دغدغه های خود نباشید و در کنار خانواده یا دوستانتان سرگرم شوید؟ دکوراسیون اتاق فرار ترسناک خوب، باعث می‌شود کاملاً در فضای داستان غوطه ور شوید و به مدت یک ساعت، وارد یک سناریوی جذاب شوید. مطمئناً وقتی برنده می‌شوید و می‌توانید از اتاق فرار کنید، تازه می‌فهمید که چه لذتی داشته‌اید!

اتاق فرار
اتاق فرار ترسناک

بازی آخرین نفر

آلمان، هامبورگ، ۱۹۹۶ در روز سه شنبه، ۱۳ اکتبر در جریان طرح بازسازی یکی از مناطق در حاشیه‌ی شهر هامبورگ، تصمیم به تخلیه و تخریب تمام این منطقه گرفته شد. در پی این تصمیم، دستور تخریب مدرسه‌ی قدیمی «هرسن» نیز داده شد.
«هرسن» که به خوابگاه بینوایان نیز شهرت داشت، یک مدرسه‌ی شبانه روزی بود که کودکان بی‌سرپرست را ثبت‌نام می‌کرد. کودکان عجیب و گاه ترسناکی که هیچ مدرسه‌ی دیگری حاضر به پذیرفتن آن‌ها نبود.

روز جمعه ۱۶ اکتبر مدرسه به صورت کامل تخلیه شد اما مطابق با لیست یک نفر کم بود، “آخرین نفر این لیست یعنی «سوفی اشمیت»! جستجو برای یافتن او در مدرسه و مناطق اطراف هیچ فایده‌ای نداشت و مفقود شدن سوفی اشمیت به یک پرونده‌ی غیرقابل حل تبدیل شد. پرس و جو از مسئول پیر مدرسه هم به علت کر و لال بودن وی راه به جایی نبرد!

روز یک شنبه ۱۸ اکتبر فردا صبح عملیات تخریب مدرسه آغاز می‌شود. اما پیش از تخریب، تصمیم گرفته می‌شود برای بار آخر یک عملیات جستجو در مدرسه صورت گیرد تا شاید اثری از سوفی یافت شود.
شما و گروهتان مامور می‌شوید تا امشب به جستجو در مدرسه‌ی هرسن بپردازید. اگر شما تایید کنید که سوفی در مدرسه نیست، مدرسه تخریب خواهد شد.
یادتان باشد، اگر سوفی در مدرسه باشد اما شما موفق به یافتن او نشوید، مسئول‌ زنده به گور شدن او خواهید بود!

مدت زمان بازی: ۱۰۰ دقیقه

میزان ترس: ۹۰ درصد

میزان سختی: ۷۰ درصد

تعداد نفرات بازی: ۴ تا ۱۰ نفر

برای رزرو این بازی می توانید به سایت دژاوو مراجعه کنید.

اتاق فرار ترسناک در تهران

در یک فضای مجازی، ما از گوشه‌  های باریک و راهروهای تاریک عبور کردیم. به جای بازی کردن شخصیت ها، ما جنگیدیم، معماها را حل کردیم، دویدیم و نفس می‌کشیدیم، به دام افتادیم یا برنده شدیم و خوشحال بودیم. اتاق‌های فرار با ترکیب ماجراهای واقعی و خیالی شما را به تجربه‌ای متفاوت دعوت می‌کنند. امروز در پایتخت شگفت انگیز ایران، تهران، فرصت خوبی برای کسانی که هیجان و چالش را تجربه می‌کنند وجود دارد که به صورت گروهی در یک فضای واقعی اما در مدت زمان محدود با هم مبارزه کنند، فکر کنند، شکست ب خورند یا برنده شوند.

اتاق فرار
اتاق فرار

مزایای حضور در اتاق‌فرار نسبت به سایر بازی‌های گروهی

در اتاق‌فرار ، با یافتن هرگونه سرنخ، احساسی غیرقابل توصیف برای بازیکنان به وجود می‌آید. بازکردن قفل مانند باز کردن دری به دنیای ناشناخته‌ها است. پشت هر قفل چیزی است که بازیکنان قبلاً از آن اطلاع نداشتند.
از دیگر نکات مثبت بازی در این اتاق ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- هیجان کاوش و حل معما
2- هیجان ناشی از بازی گروهی با دوستان
3- افزایش کیفیت و کارایی کار گروهی در بین گروه‌ها
4- افزایش احساس ایثار و عشق در بین هم گروهی ها
5- افزایش کیفیت تمرکز و دقت در بازیکنان
6- توسعه مهارت های ارتباطی با دوستان

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.