اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک ممکن است بیش از هر تجربه‌ای برای شما هیجان انگیز باشد. یک اتاق فرار که به شما آدرنالین زیادی می‌دهد و کاری می‌کند که از ترس فریاد بزنید! در این مقاله می‌خواهیم در مورد اتاق فرار ترسناک صحبت کنیم. بیایید ببینیم چرا بازی ترسناک اتاق فرار اینقدر محبوب است؟ یا چرا ما انسان‌ها دوست داریم بترسیم؟

اتاق فرار ترسناک چیست؟

اتاق فرار ترسناک، اتاق فراریست که شما را به داستانی پر از وحشت می کشاند. ماجراهایی که شاید فقط در فیلم‌های ترسناک دیده باشید. اما در اینجا قضیه فرق می‌کند. شما و گروهتان نقش اصلی داستان را دارید و نقش را بازی می‌کنید!
مثل همه اتاق‌های فرار، ابتدا سناریوی بازی را می‌شناسید. وقتی کاملا آماده شدید، وارد اتاق می‌شوید و بازی شما شروع می‌شود. در اتاق فرار ترسناک یک ساعت وقت دارید تا چالش‌های بازی را در وسط صحنه‌های ترسناک و گاه چند نفره پشت سر بگذارید و برنده شوید. ضربان قلب شدید، تنفس سریع، عرق سرد،، اضطراب و هیجان از اجزای لاینفک این بازی است.

چرا باید یک اتاق فرار ترسناک را تجربه کنیم؟

یک اتاق فرار ترسناک یک اتاق فرار معمولی نیست. در واقع وقتی صحبت از اتاق ترسناک می‌ شود در مورد یک بازی بسیار مهیج صحبت می‌ کنیم که واقعاً شما را هیجان زده می‌کند.

چه چیزی بهتر از این است که نگران مشکلات و دغدغه های خود نباشید و در کنار خانواده یا دوستانتان سرگرم شوید؟ دکوراسیون اتاق فرار ترسناک خوب، باعث می‌شود کاملاً در فضای داستان غوطه ور شوید و به مدت یک ساعت، وارد یک سناریوی جذاب شوید. مطمئناً وقتی برنده می‌شوید و می‌توانید از اتاق فرار کنید، تازه می‌فهمید که چه لذتی داشته‌اید!

اتاق فرار ترسناک
اتاق فرار ترسناک شما را هیجانزده می کند

کدام اتاق فرار ترسناک را انتخاب کنید؟

برای انتخاب یک اتاق‌فرار ترسناک باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. زیرا هر اتاق فرار ترسناکی واقعاً لذت بخش نیست!

سناریوی ترسناک

اتاق‌های فرار در کشور ما، فیلمنامه، معمولاً یا از یک فیلم ترسناک گرفته می‌شوند یا از یک کتاب یا داستان ترسناک. البته برخی از اتاق‌های فرار داستان‌های جدیدی را نیز اختراع می‌کنند. به این معنی که وقتی وارد اتاق می‌شوید، با يك داستان تازه آشنا ميشويد و قبلاً آن را در جایی نشنیده اید. باید ببینید کدام حالت را دوست دارید. خواه از فیلمی مثل آنابل ترسیده باشید و دوست دارید به اتاق فرار آن بروید یا نه، فیلم او را دیدید و اگر به اتاق فرارش هم بروید خسته خواهید شد. ابتدا این موضوع را بررسی کنید که آیا می‌خواهید سناریوی جدیدی ببينيد یا در وضعیت قبلی قرار بگیرید.

دکور حرفه ای

آیا می‌توان یک اتاق‌فرار ترسناک بدون دکوراسیون هنری را تصور کرد؟ البته که نه. قبل از انتخاب اتاق فرار ترسناک، حتما بررسی کنید تا ببینید دکوراسیون چگونه است. چون اگر دکور بازی خوب نباشد شما با داستان ارتباط برقرار نمی‌کنید و بیش از حد وحشت نمی‌کنید.

اتاق فرار ترسناک
سناریو مناسب

معماهای جدید و متنوع

بسیار مهم است که معماهای اتاق فرار مربوط به سناریو باشند، یعنی هم به کشف داستان کمک می‌کنند و هم ارتباط مستقیمی با داستان دارند. به عنوان مثال، وقتی وارد یک خانه تسخير شده می‌شوید، معما این نباشد که تلویزیون را روشن کنید و فوتبال را تماشا کنید و تعداد پاس بازیکنان را بشمارید!! خنده دار است، اما چنین اتاق های فراری هم وجود دارد. همچنین، معماها باید متنوع باشند، به عنوان مثال، همه آنها راه حل‌های عددی و ریاضی نباشند. تصور کنید برای حل معماهای یک اتاق به دنبال اعداد و حروف روی دیوار باشید و اگر همان معما تا آخر تکرار شود، خسته کننده میشود. معماها می‌توانند بسیار جالب باشند، از واقعیت مجازی گرفته تا استفاده از رایانه و اشیا، پازل‌ها، معماهای صوتی و تصویری. یک اتاق فرار حرفه‌ای دارای معماهای متنوع و جذابی است.

جلوه های صوتی و تصویری

یک اتاق فرار‌ترسناک باید پر از صداهای عجیب باشد. به نظر می‌رسد که با شنیدن آنها، بدن لرزیده و موها سیخ شوند. این اصوات غالباً معما هستند یا راهنمایی می‌کنند. جلوه‌های بصری مانند دود یا نور رنگی نیز می‌تواند به ایجاد فضا کمک کند.

چگونه از اتاق فرار ترسناک فرار کنیم؟

فرار از اتاق ترسناک دشوارتر از بقیه اتاق‌های فرار است. زیرا وقتی احساس ترس می‌کنید، مغز شما کمتر کار می‌کند. البته طراحان یک اتاق فرار خوب این را در نظر می‌گیرند و معماهای این اتاق‌ها را با سهولت بیشتری طراحی می‌کنند.

روی سرنخ‌های بازی تمرکز کنید. صداهایی که می‌شنوید و صحنه‌هایی که می‌بینید واقعاً رعب آور است. اما این به معنای اشتباه شما نیست. فراموش نکنید که طراحان بازی سعی می‌کنند با هر ترفندی حواس شما را پرت کنند.

اتاق فرار ترسناک
دکور حرفه ای

چرا ما انسانها دوست داریم که بترسیم؟

به راستی، چرا اتاق فرار ترسناک اینقدر محبوب است؟ قبل از پاسخ دادن به این سوال، باید تعریف درستی از ترس داشته باشیم. ترس یک تغییر فیزیولوژیکی در بدن انسان است. این تغییر فیزیولوژیکی همچنین منجر به حسی می‌شود که در مقابل خطر یا تهدید رخ می‌دهد. در این تعریف هیچ اشاره‌ای به تفریح ​​نشده است، اما ما را به درک این راز عجیب و غریب سوق می دهد.

احساس شادی

وقتی می‌ترسیم، آدرنالین، اندورفین و دوپامین در بدن ما ترشح می‌شود. این تغییر بیوشیمیایی منجر به احساس لذت زیادی می‌شود. بعلاوه، وقتی بعد از ترس فهمیدیم که اکنون ایمن هستیم، این احساس امنیت و آسودگی خاطر لذت بخشی است. (مثل وقتی که از اتاق‌فرار ترسناک بیرون می آییم!)

کنجکاوی

بسیاری از مردم درباره نیمه‌های ناشناخته کنجکاو هستند. ترس ناشناخته یکی از ترس‌های غریزی و طبیعی ماست. اکثر مردم فکر می‌کنند وقتی همه چیز را بدانیم زندگی بسیار راحت تر است. به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که با غریبه ها مبارزه کنند. در اتاق ترسناک نیز همین مسئله وجود دارد. وقتی بازیکنان سعی می‌کنند معماها را حل کنند و پیروز شوند.

صمیمیت با دیگران

شاید باورتان نشود، اما یک توصیه علمی برای دوست یابی می‌گوید: در اولین قرارها، با هم همراه شوید و یک فیلم ترسناک تماشا کنید! وقتی مردم می‌ترسند ناخودآگاه به دنبال محافظ می‌گردند. این باعث می‌شود این گروه در اتاق‌فرار ترسناک صمیمی‌تر شوند و متوجه شوند که در زندگی واقعی می‌توانند روی یکدیگر حساب کنند.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *