اتاق فرار طاعون

اتاق فرار طاعون

اگر به دنبال تجربه حل معما و پیدا کردن سرنخ تحت فشار و در شرایط دلهره‌آور هستید؛ اتاق فرار ترسناک مجموعه Escaperoom.ir یعنی اتاق فرار طاعون همان هیجانی است که به دنبالش می ‌گردید.

داستان از این قرار است که بیماری مرگبار و وحشتناک طاعون بار دیگر جهش یافته و تقریباً تمام شهر را تحت تأثیر قرار داده است. برای مقابله با طاعون، مراکز قرنطینه متعددی در سطح شهر ساخته می‌ شوند و دولت این اختیار را به این مراکز می ‌دهد تا افراد مشکوک به طاعون را دستگیر و حبس کنند.

اما از سوی دیگر بازرسان دولتی مدراک و اسنادی می ‌یابند که نشان می ‌دهد افراد زندانی شده در این مراکز هیچ کدام بیمار نبوده و در آن جا طاعون به آن‌ها انتقال داده می ‌شود تا بتوانند داروهای تست نشده ضد طاعون را روی آن ها آزمایش کنند. چند تن از مأمورانی که برای پلمپ یکی از این مراکز اعزام شده بودند نیز همگی کشته شده و صاحب مرکز نیز با از بین بردن مدارک و کشتن کارمندانش از آن جا فرار می کند.

حالا شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که نقش شما و تیمتان در این سناریو وحشتناک و معمایی چیست؟ متأسفانه شما آخرین گروهی هستید که دستگیر شده و به این مرکز منتقل می‌ شوید. تنها امیدتان برای فرار این است که می ‌دانید یکی از دستگیرشدگان بد شانس این مرکز توانسته بوده کلید خروج را پیدا کند اما مأموران مرکز او را از بین می برند. حالا شما تنها یک ساعت فرصت دارید تا کلید را پیدا کنید وگرنه شما نیز به طاعون مبتلا خواهید شد.

اتاق فرار طاعون
لحظات هیجان انگیز در اسکیپ روم طاعون

اتاق فرار طاعون از لحاظ طراحی معما و فضا چگونه است؟

اولین نکته‌ ای که به محض ورود به اسکیپ روم خود نمایی می ‌کند، طراحی جذاب و فضاسازی بی نظیر اتاق است که در نگاه اول افراد را جذب می کند و می تواند به خوبی حس سناریو را منتقل کند و البته انتظار افراد را از اتاق فرارهای دیگر مجموعه را هم بالاتر می‌ برد.

دکوراسیون اسکیپ روم طاعون و جنس ترس آن بیشتر از آن که از نوع تعلیق و اتفاقات ماورایی باشد؛ چندش‌ آور و استرس ‌زاست که از ابتدا تا انتهای بازی در خلق فضایی رعب ‌آور موفق عمل می ‌کند. از تخت‌ های بیمارستانی و وسایل جراحی گرفته تا…، همه اشیا و آیتم‌ های داخل اتاق به خوبی با سناریو هماهنگ هستند.

مثل تقریباً هر اتاق فرار دیگری، مجموعه ‌ای از غافلگیری‌ ها و مکان‌ های مخفی نیز در انتظارتان است که امیدوارم حداقل برای پیدا کردن آن‌ ها زمان زیادی را از دست ندهید. البته نگران نباشید چرا که ۱۰ دقیقه بعد از شروع بازی می ‌توانید از راهنمایی ‌ها استفاده کنید که روی تلفن هوشمندی که همراهتان است، نمایش داده خواهند شد.

جزئیات اتاق فرار طاعون

اتاق فرار ترسناک طاعون از مجموعه Escaperoom.ir است که در آن می توانید در کنار هیجان و ترس، معماها را حل کنید تا نجات یابید.

به یاد داشته باشید شما فقط 60 دقیقه فرصت دارید خود را از اتاق فرار، فراری داده و پیروز بازی شوید پس به سرنخ ‌ها توجه کرده و با دقت بالا معما‌ها را حل کنید.

درجه سختی بازی 8 از 10 می باشد و تعداد نفرات بازی حداقل 4 و حداکثر 6 نفر است.

اسکیپ روم طاعون برای خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی یا بیماری های خاص و عزیزان زیر 16 سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

معماها

در توضیح معماها نیز باید گفت که اسکیپ روم طاعون از اتاق‌ های متوسط مجموعه به حساب می ‌آید و تشخیص وسایل تزیینی و به درد نخور از آن‌ هایی که نقش مهمی در گره‌ گشایی معماها دارند؛ کار سختی نیست. اما یکی از نقاط مثبت طاعون در طراحی معماهایش، خطی نبودن سرنخ‌ هاست که کمتر در اتاق ‌های فرار دیگر دیده می ‌شود.

به بیان بهتر، طاعون یکی از آن اتاق ‌های فراری نیست که در یک فضا با سرنخ‌ های موجود همه معماها را حل کنید، کارتان تمام شود و به قسمت بعدی بروید. اتفاقاً بیشتر وسایلی که در همان ابتدای بازی پیدا می کنید، ممکن است حتی تا آخرین لحظات هم مورد استفاده قرار نگیرند.

همچنین با وجود آن که تعداد قفل ‌ها نسبتاً زیاد است و بیشتر کار شما به پیدا کردن کلید یا ترکیب رمز قفل محدود می ‌شود اما خوشبختانه تنوع طراحی خود معماها و سرنخ ‌هایی که به آن ‌ها منتهی می ‌شوند، به قدری است که از تکراری شدن بازی جلوگیری کند.

برای جلوگیری از لو رفتن اتفاقات هیجان‌ انگیز طاعون و تجربه آن‌ ها توسط خودتان، بهتر است در مورد المان‌ های ترس به کار رفته در بازی توضیح زیادی داده نشود. اما توجه داشته باشید که فضاسازی و دکوراسیون اتاق و همچنین مکانیزم‌ های ترس به شکلی هستند که تجربه طاعون به هر کسی توصیه نشود.

به خصوص همانطور که بالاتر هم گفته شد، جنس ژانر طاعون علاوه بر ترسناک بودن، بیشتر به سمت مخوف و چندش ‌آور بودن تمایل دارد که برای گرو‌ه‌ های سنی کوچک مناسب نیست. برای تجربه طاعون باید گروهی بین ۴ تا 6 نفر تشکیل دهید ولی پیشنهاد ما به شما این است که اگر تجربه زیادی از اتاق ‌های فرار ندارید، بیشتر از ۵ نفر نشوید.

اتاق فرار طاعون
اسکیپ روم طاعون

سناریو اتاق فرار طاعون

بیماری طاعون در شهر جهش پیدا کرده و مراکز متعدد برای ایزوله مبتلایان به طاعون ایجاد شده است.

مأمورها هر کسی را که مشکوک به این بیماری ببینند دستگیر می کنند و به مرکز می برند.

در این بین شما و تیمتان هم بدون هیچ علامت و نشانه ای دستگیر می شوید و به این جا منتقل می شوید.

بازرس ها به این نتیجه می رسند که باید داروهایشان را روی شما تست کنند تا نتیجه را ببینند.

اگرچه پلیس تا حالا چند بار قصد داشته که این مرکز را پلمپ کند اما هیچ وقت نتوانستند و توسط نیروهای امنیتی اینجا کشته شده اند.

شما یک ساعت وقت دارید تا راه خروج از این جهنم را پیدا کنید وگرنه باید منتظرعواقب این داروها باشید!

حواستان باید جمع باشد، شب قبل که یک نفر دیگر مثل شما قصد فرار داشته و کلید را پیدا کرده، دستگیر شده و زنده زنده سوزانده شده است!

فضاسازی بازی طاعون در نوع خودش منحصر به فرد است و اتفاقات و معماهای بازی شما را غافلگیر می کنند. این بازی یکی از محبوب ترین بازی های این مجموعه است.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *