اتاق فرار گالری

اتاق فرار گالری

بازی کردن در اتاق فرار همیشه یک تجربه لذت ‌بخش و به ‌یادماندنی است. به خصوص اگر ژانر هیجانی بیشتری در سناریو حکم فرما باشد. در اتاق فرار گالری شما قرار است لحظات هیجان انگیزی را تجربه کنید. اما گاهی اوقات با گذشت زمان و کم ‌تر شدن فرصت بازی، ممکن است تنش‌ و هیجان بیشتر شود. این در حالی است که هدف همه ی اعضا تیم پیدا کردن راه فرار است و هر یک از افراد ایده خود را بهترین راه برای انجام مأموریت و فرار می داند. اگر این مشکلات برای شما و تیمتان اتفاق افتاد، نیازی به وحشت کردن نیست!

فقط کافی است به بقیه اعضا هم اعتماد کنید و فرصت دهید نظرشان را اعلام کنند شاید بهترین ایده باشد و تشویق هم تیمی هایتان را فراموش نکنید باعث می شود بتوانند بر ترس و هیجان خود غلبه کنند.

این جا فرصتی برای تنش و اختلاف ندارید!

بعضی وقت‌ها وقتی مشکلی برای شما پیش می آید، احساس می ‌کنید بیش از حد بزرگ است. در این حالت باید یک قدم عقب بروید، زیرا یک قدم به عقب رفتن به شما کمک می کند تا به این مسئله از زاویه دیگری نگاه کنید. شاید شما از چیزی عصبانی شدید که در واقع مسئله ‌ی چندان مهمی نیست.

یا شاید راه حلی که پیشنهاد داده اید واقعاً منطقی و درست نباشد. به خودتان استراحت بدهید و یک نفسی تازه کنید. این کار مانع از این می شود که حرفی را بزنید و بعداً پشیمان شوید. فراموش نکنید که این فقط یک اتاق فرار و بازی است. به علاوه، می‌توانید دوباره روی مأموریت خودتان متمرکز شوید و برگردید به کار تیمی که رمز موفقیت در بازی اتاق فرار گالری محسوب می شود.

چالش های جدید را دنبال کنید!

بعضی اوقات باید فقط از یک چالش خاص دور شوید و نکته جدیدی را پیدا کنید. اسکیپ روم گالری سرشار از انواع مختلف پازل و چالش است. هر عضو تیم باید بتواند کاری را انجام دهد.

اگر احساس می‌ کنید بی دلیل با کسی باید مشاجره کنید، می توانید یک کار دیگر انجام دهید. احتمالاً هم مانع همدیگر نمی ‌شوید، هم جداگانه چالش ها را حل می ‌کنید. حواستان باشد شما در اسکیپ روم گالری واقعاً اوقات فراغت ندارید و تمام مدت بازی باید مشغول باشید.

دنبال سرنخ های جدید باشید!

بعضی اوقات وقتی تیم درگیر کار بعدی می‌شود، ممکن است کمی دچار ناامیدی و خستگی شود. سعی کنید با استفاده از یک سرنخ قدیمی که هنوز حل نشده یا پیدا کردن یک سرنخ جدید، دوباره تیمتان را تقویت کنید و به مرحله بعدی مأموریت بروید. سرنخ‌ ها به شما و تیمتان کمک می کنند تا به ‌آرامی در مسیر درست حرکت کنید.

اتاق فرار گالری
تجربه دلهره و هیجان در اسکیپ روم گالری

جزئیات اتاق فرار گالری

اتاق فرار گالری یکی از بازی های مجموعه اسکیپ اسکری است.

درجه سختی بازی 8 از 10 می باشد.

درجه ترس بازی 50 درصد و درجه معمایی بازی 80 درصد است.

مدت بازی 90 دقیقه است و تعداد نفرات حداقل 4 و حداکثر 8 نفر می باشد.

ژانر اسکیپ روم گالری، هیجانی و دلهره آور است.

ژانر هیجانی در اتاق گالری

دلهره؛ هیجان و امید را با اتاق فرار گالری تجربه کنید.

دنیای مدرن خیلی از هیجانات رh از انسان گرفته است. بازی اتاق فرار یا اسکیپ روم گالری با سناریو و ژانر هیجانی ساخته شده تا موجی از هیجان و دلهره به شما تزریق شود. در این جا بهتر است کمی راجع به ژانر هیجانی و دلهره آور بیشتر بدانید:

اتاق فرار دلهره آور یا هیجانی، باعث افزایش حس هایی مانند تعلیق، هیجان، تعجب، انتظار و اضطراب در بازیکن ها می شود. اگر فیلم های آلفرد هیچکاکو را دیده باشید، کاملاً این موارد را درک می کنید. همان طوری که موقع دیدن آن فیلم ها از اول تا آخر استرس دارید؛ در این نوع بازی هم قرار است همان قدر به چالش کشیده می شوید و هیجان را تجربه می کنید.

با این تفاوت که دیگر فیلم نیست که شما فقط نظاره گر باشید بلکه واقعاً یک ماجرای دلهره آور و هیجان انگیز را تجربه می کنید و باید خودتان بازیگر آن شوید. وقتی وارد بازی می شوید، متوجه می شوید که همه چیز غیرقابل اعتماد است. چون اغلب موارد یه طرح شرورانه پشت ماجراست که به موجب آن، یک سری موانع برای فرار شما از اتاق به وجود آمده است.

حالا شما و تیمتان به عنوان  قهرمانان داستان باید از این موانع عبور کنید. مراقب باشید فریب اوضاع پیش آمده و مضطرب کننده ای که با آن رو به رو هستید را نخورید. تمرکز کنید و سرنخ ها را یکی پس از دیگری پیدا کنید.

از مهم ترین …

از مهم ترین شخصیت هایی که ممکن است در این نوع بازی اسکیپ روم داشته باشید می توان به پلیس، استالکر، قربانی بی گناه (غالباً در حال فرار)، افراد درگیر روابط پیچیده و … اشاره کرد. به طور کلی اسکیپ روم مهیج شامل شخصیت هایی می شود که با یکدیگر یا با نیروهای خارجی در تضاد هستند و همین امر نیز در هیجان بیشتر بازی نقش بسزایی دارد.

اکثر اتاق های فرار مضمون یا طرح مخصوص به خودشون را دارند. این مضمون هر چقدر هم که هوشمندانه باشد، از طریق دکور اتاق است که با گروه ارتباط برقرار می کند. برای همین، یک اتاق فرار هیجانی باید به شکلی کاملاً دقیق، زیبا و هیجان انگیز تزئین شده باشد تا بتواند به خوبی سناریو و ژانر هیجانی را پوشش دهد.

مبل، فرش، دیوار، قفسه، کتاب، تابلو، نقشه و هر وسیله ای که در اسکیپ روم است، باید منطبق با سناریو و ژانر هیجانی باشد. دکور اتاق باید جوری باشد که گروه احساس کند هر وسیله ای می تواند یک سرنخ باشد.

روانشناسی طراحی صحنه برای اتاق فرار، یکی از مهم ترین مسائلی است که طراح ها باید به آن توجه کنند. از رنگ هایی که باعث ایجاد حس تعلیق و دلهره در انسان می شوند، تا نورها و سایه هایی که حس کنجکاوی و هیجان را در گروه چند برابر می کنند.

اتاق فرار گالری
طراحی صحنه در اتاق فرار

سناریوی اتاق فرار گالری

اسکیپ روم گالری در مورد سرقت یک الماس است که شما باید انجامش دهید.

دوست شما به سراغ شما می ‌آید و بعد از صحبت‌ های فراوان شما را راضی می ‌کند تا طبق نقشه ی او به یک سرقت بروید.

هدف شما و تیمتان یک گالری است که در آن طلا و جواهرات زیادی موجود است. قصد شما سرقت یک الماس بسیار ارزشمند و فرار از گالری است. که در هنگام فرار با چالش ها و موانعی رو به رو خواهید شد و … .

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *