کنترل ترس در اتاق فرار

ترس در اتاق فرار

لحظات حضور در اتاق فرار یک تجربه جذاب و هیجان انگیز گروهی می باشد که اکثراً از افرادی که این بازی را تجربه کرده اند، به شدت به آن علاقه مند شده که قطعاً دوست دارند برای دفعات دیگر نیز آن هیجان را تجربه کنند. یکی از مواردی که سبب هیجان انگیز شدن این بازی می شود، مربوط به تم بازی می باشد. اتاق فرار در سناریوها و تم ها متنوعی طراحی شده است که تم ترسناک این بازی، یکی از پر طرفدار ترین تم ها، خصوصاً در کشور ما به شمار می آید. زمانی که به یک اسکیپ روم ترسناک وارد می شوید، چه بخواهید چه نخواهید باید بترسید. اما اصلاً نگران این موضوع نباشید! علاوه بر جو و محیط ترسناکی که توسط دکور، نورپردازی و موسیقی پس زمینه ای که برای شما اجرا خواهد شد، با افکت ها و اتفاقات ترسناکی نیز در مدت بازی روبه رو خواهید شد. باز هم اصلاً جای نگرانی نیست! ما در این مقاله راه های کنترل ترس در اتاق فرار را با هم مرور کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آیا اتاق های فرار ترسناک هستند؟ هم بله و هم خیر. اینکه کدام اتاق فراری را انتخاب کنید مستقیماً به شما بستگی دارد. اتاق های فرار در موضوعات و سناریوهای مختلف طراحی و ساخته می شوند. البته نمی توان انکار کرد که اتاق های فرار ترسناک محبوبیت بیشتری دارند. شاید به این دلیل که برای بسیاری از بازیکنان هیجان انگیزتر هستند!

چگونه می توان ترس خود را در اتاق فرار کنترل کرد؟

با ترس آشتی کنید

هرگز نمی توان گفت ترس ذاتاً بد یا خوب است. اما آنچه روشن است این است که وجود آن برای امنیت ما به عنوان انسان ضروری است. در حقیقت، ترس مانند ابزاری است که می توانیم از آن برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنیم. از آنجا که ترس در ما ذاتی است، قرار نیست ما را از حرکت باز دارد و باعث شود در خانه بمانیم. بلکه اینجاست که به ما کمک می کند تا به نحوی عمل کنیم که به نتایج مورد نیاز و مطلوبمان برسیم.

اتاق فرار درست مثل زندگی است. ممکن است پر از اتفاقات ترسناک باشد. اگر قرار است تسلیم ترس ها شوید، موفقیت هایی را که در انتظار شما هستند از دست خواهید داد. همیشه به ترس ها به عنوان هشدارهایی نگاه کنید که قرار است شما را از خواب بیدار کنند تا متوجه شوید که “لحظه ها” در حال پیشرفت است. ما نیازی به کنترل مداوم یا جلوگیری از ترس نداریم. شاید بهتر است آنها را در آغوش بگیرید و از آن لذت ببرید!

ترس در اتاق فرار
با ترس ها آشتی کنید

بعد از بازی به چیزهای خوب فکر کنید

در طول بازی به خودتان یادآوری کنید که این فقط یک بازی و سرگرمی است. هنگام مرور خاطرات بازی با سایر هم تیمی ها، از اتاق خارج می شوید و به واکنش های یکدیگر در طول بازی می خندید.

اگر در اتاق فرار می ترسید، از گیم مستر کمک بخواهید

اگر ترس و استرس شما در اتاق فرار به حدی زیاد است که احساس می کنید وضعیت بدی دارید و باید در اسرع وقت از اتاق خارج شوید، بلافاصله از طریق کانال ارتباطی مشخص شده با مدیر بازی تماس بگیرید و موضوع را مورد بحث قرار دهید. اجازه دهید. برخی از اتاق های فرار ترسناک دارای خروجی اضطراری هستند که می توانید از آن خارج شوید. البته ممکن است مدیر بازی نیز با خروج موقت شما از بازی موافقت کند، تا زمانی که احساس بهتری داشته باشید.

در اتاق فرار تجربه کسب کنید

ما به شما این حق را می دهیم که برای اولین بار ترس و اضطراب بیشتری را تجربه کنید. اما هرچه بیشتر این بازی را تجربه کنید، بیشتر می توانید ترس خود را در اتاق فرار کنترل کنید. تجربه بیشتر به معنی آشنایی بیشتر با روند بازی است. روندی که در آن حتی می توانید موقعیت های وحشیانه بازی را پیش بینی کنید. شاید واکنش بازیگران و جلوه های بازی برای شما تکرار شود. بنابراین بهتر است انواع اتاق های فرار را تجربه کنید.

قبول مسئولیت

تجربه نشان داده است افرادی که در چنین شرایطی به موفقیت تیم و هم تیمی های خود فکر می کنند، بهتر می توانند بر ترس خود غلبه کنند. بنابراین، تا جایی که می توانید وارد مرحله ایثارگری شده و خود را مسئول سرنوشت تیم بدانید. هنگامی که به عنوان مدیر تیم انتخاب می شوید، این امر مضاعف می شود.

ترس در اتاق فرار
قبول مسئولیت

هنگام ترس هر کاری انجام ندهید!

ما تمایل داریم افرادی را تحسین کنیم که در شرایط بحرانی سریع عمل می کنند. اکنون مهم نیست چه اقدامی انجام می شود. هر کاری که می توانند بکنند…! توجه داشته باشید که باهوش بودن، داشتن برنامه و برداشتن گام های هوشمندانه نیز در نوع خود “اقدام” هستند.

یکی از راه های کنترل ترس در اتاق فرار این است که وقتی اتفاق ترسناکی رخ می دهد، کاری عجیب انجام ندهید. این فقط ترس شما را گسترش می دهد. زیرا هنوز نمی دانید چه انتظاری دارید. سعی کنید بهترین تصمیم را در لحظه بگیرید و همه زوایا را در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که احساستان را تخلیه کنید

برای کنترل ترس خود در اتاق فرار، سعی کنید ترس خود را بیان کنید. منظور شما این نیست که ترس های خود را فریاد بزنید. اما اگر از چیزی می ترسید، برای تخلیه احساسات خود واکنش مناسب نشان دهید. برخی فریاد می زنند. این واکنش ها کاملاً طبیعی است. پس از انجام این کار خجالت نکشید.

در یک مورد، برای مقابله با ترس در اتاق فرار، به شما گفتیم که بترسید. اگر آن را دوست ندارید یا ترسیده اید و شکست خورده اید، پیشنهاد می کنیم به مکانی بروید که دیگران قبلاً در آن بوده اند. به عبارت دیگر، جستجو را در اتاق فرار دنبال کنید، نه رهبر. احساس تنهایی می تواند ترس و استرس شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

گاهی اوقات فقط گفتن اینکه می ترسید به شما قدرت می دهد تا با آن کنار بیایید. خجالت نکشید و اعتماد خود را با صدای بلند بیان کنید. وقتی می خواهید ترس را نادیده بگیرید یا پنهان کنید، بزرگتر و بزرگتر می شود. اما وقتی با آن روبرو می شوید، کوچک می شود.

ترس در اتاق فرار
اتاق فرار ترسناک

فراموش نکنید که وقتی در اتاق اسکایپ روم ترس را بیان می کنید، ترس سایر هم تیمی ها را نیز کاهش می دهید. زیرا ممکن است آنها نیز مانند شما بترسند و اگر شخص دیگری مانند آنها را ببینند، احساس بهتری خواهند داشت. به این ترتیب روح همبستگی را افزایش می دهید.

بلند مدت فکر کنید

داشتن تفکر بلند مدت مشکل کوتاه مدت شما را حل نمی کند. اما کمک می کند تا عینی تر فکر کنید و راه حل مناسب را بیابید. اگر اتفاق وحشتناکی در اتاق اسکیپ روم رخ داد، سعی کنید به چیزهای خوب فکر کنید. به عنوان مثال فکر کنید که این ترس دائمی نیست. یا بعد از بازی، قرار است با هم تیمی های خود بروید، چلوکباب بخورید و با صدای بلند به اتفاقات بازی بخندید!!

دید خود را وسیع کنید تا بتوانید در اتاق فرار ترس خود را کنترل کنید

زمانی که وارد اتاق فرار می شوید، فکرتان را درگیر مسائل بزرگ و مهم کنید تا مدام دل نگران روبه رو شدن با یک صحنه ترسناک را نداشته باشید و بتوانید در لحظه بازی کنید. منظور از مسائل بزرگ، موفقیت در کل بازی یا رسیدن به پاسخ معمایی است که در حال جستجو برای آن هستید. خلاصه این که سعی کنید اسکیپ روم را از بالا نگاه کنید. به این فکر کنید که این دلهره و ترس دائمی نخواهد بود. به این فکر کنید که بعد از بازی، اتفاقات لحظه به لحظه آن را با هم گروهی هایتان مرور می کنید و از اتفاقات و ترسیدن های تعریف می کنید و در کنار هم لخظات شادی را سپری می کنید.

رد پای دیگران را دنبال کنید تا در اتاق فرار نترسید

اگر خیلی دارای روحیه ماجراجویی نیستید، بهتر است که شما به عنوان اولین به هر کجا سرک نکشید. یک یا دو نفر از هم گروهی هایتان را انتخاب کنید و پشت سر آن ها به مسیر ادامه دهید. البته اصلاً این نکته را از یاد نبرید که شما برای بازی کردن در آن اسکیپ روم حضور خواهید داشت. پس برای حل کردن معماها و پیش بردن بازی حتماً نهایت تلاش خود را داشته باشید نه این که فقط حرکات هم گروهی هایتان را تقلید کنید. این مسئله موجب می شود تا شما آمادگی رو به رویی با اتفاقات ناگهانی را در اسکیپ روم داشته باشید و بتوانید به راحتی ترس خود را کنترل کنید.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *